B/2020/000399

SHIATSU MASSZÁZS KÉPZÉS

A shiatsu gyökerei az ókori Kínában lelhetőek fel. Egy 1973-ban a mawangdui sírban talált régészeti lelet szerint az i.e. II. században már ismertek voltan azok az ún. Taoyin, japánul: Do-in, gyakorlatok, amelyeket a shiatsu egyik alkotórészeként értelmezünk. Ezek a későbbiekben az ősi japán anma masszázsba is beépültek, így létrejött a mai shiatsu őse a X. században.

Tokujiro Namikoshi nevéhez fűződik az első japán shiatsu intézet, majd Shiatsu Iskola megalapítása. Wataru Ohashitól ered maga a Zen-shiatsu elnevezés, illetve Ő hozta be Európába a shiatsu-t.
A Shiatsu eljárás segít megteremteni és fenntartani testünk energiakeringésének harmóniáját, ezáltal egészségünk megtartásának, különböző fájdalmaink, betegségeink pozitív változtatásának hatékony eszköze. Nagyon hatásos hátfájás, migrén, álmatlanság,  és még sok krónikus betegség esetén.

A shiatsu az energiapályák mentén tenyér- vagy ujjnyomással (akupresszúra) hozza mozgásba az energiát. A shiatsu az embert testi, lelki, szellemi egységben látja (hollisztikus szemléletmód). A kezelés közben az érzékelésen és az érintésen alapuló támogató kommunikáció valósul meg. A kezelés az egész testet érinti, földön, vékony pamut ruhában történik, és különleges, kellemes élményt nyújít.

A shiatsu professzionális tehnika, ugyanakkor bárki megtanulhatja, és rendkívül hatékonyan alkalmazhatja családi, baráti körben a betegségek megelőzésére, és az egészség megtartására. A shiatsu megtanulásával igazi kincs kerül birtokunkba. Segíteni tudunk a körülöttünk élőknek, és saját magunknak is. Ezen túlmenően tapasztalatokat szerezhetünk egy újfajta kommunikációról is.

Jegyzetek: Ilona Daiker- Shiatsu, Iskolánk összeállított jegyzete

Képzés ideje: 2 alkalom

Időpontok:Egyéni képzés keretében , szabadon választható.

Képzés helyszíne: kISKUNMAJSA

Tanfolyam ára:50.000 Ft