Impresszum:

Impresszum: Üzemelteti: Kiss Csaba Ferenc (E.V.)

Nyilvántartási szám: 36792286

Adószám: 66624534-1-23; „kisadózó”

Cím: 6120 Kiskunmajsa, Botond Utca 13.;

Telefon: +36-20/357-5957;

E-mail: narayanaiskola@gmail.com

Oktatásról röviden:/   B/2020/000399   ez a nyilvántartási számunk

Az iskolarendszeren kívüli képzéseket alapvetően a felnőttképzési törvény (2013. évi LXXVII. törvény a felnőttképzésről) szabályozza, kivéve azokat a képzéseket, amelyek más jogszabályokban már szerepelnek.

Az oktatási és képzési programokat formális, nem formális és informális tanulási tevékenységre osztják fel. Így az oktatás, képzés elsődleges jellemzője a tanulási tevékenység oldaláról megközelítve a tanulási szándék. Ez utóbbi elengedhetetlenül szükséges a tanuláshoz. Amennyiben a tanulási folyamat „intézményesített” (valamely intézmény által irányított, szervezett), akkor a formális vagy a nem formális kategóriába sorolható, ellenkező esetben a tanulási tevékenység csakis informális lehet.

A nem formális képzés kínálatában a vállalatok és a piaci alapon képzést kínálók szerepe meghatározó, de – különösen a munkaerőpiaci képzések terén – az állami fenntartású képzők szerepe is jelentős.

A formális és a nem formális tanulás azon az alapon különíthető el egymástól, hogy az igénybe vett képzés a tanulási folyamat végén ad-e az adott országban államilag elismert végzettséget. Amennyiben igen, akkor az oktatás, képzés formális, ha nem, akkor nem formális. Magyarországon a formális képzések közé soroljuk az iskolarendszerben államilag elismert képesítéssel járó képzéseket, valamint az iskolarendszeren kívüli OKJ (Országos Képzési Jegyzék) képzéseket is. Minden más iskolarendszeren kívüli képzést a nem formális.

8559 – Mns egyéb oktatás

Ez a szakágazat tartalmazza az elsősorban a felnőtteknek ajánlott és tartott oktatás és szakmai képzés bármely formáját, amely nem tartozik a 851-854 alágazatokba. Nem tartoznak ide az iskolarendszerű képzések. Ez a képzési forma nem ad hivatalosan elismert végzettséget (államilag elismert oklevelet, diplomát).

A képzés különböző formákban történhet: speciális képző intézményben, oktatási intézményben, munkahelyen vagy otthon; folytatható tanteremben, rádión, televízión, internet útján vagy levelező formában.

Ebbe a szakágazatba tartozik:
– az olyan oktatási forma, amely oktatási szinttel nem meghatározható
– a felsőoktatási témavezetői feladatok
– az egyetemi, főiskolai előkészítő szolgáltatás
– a korrepetáló kurzus, oktatási központok szervezésében
– a vizsgára felkészítő kurzus
– nyelvtanfolyam, beszédkészség-fejlesztő kurzus
– a gyorsolvasás tanfolyama
– a vallással kapcsolatos kurzus
– az életmentő tanfolyam
– a túlélőtanfolyam
– a nyilvános szereplést elősegítő kommunikációs tanfolyam